יפו: מבנה עתיק בן מאות שנים יוסב למלון בוטיק

הדמייה של מלון הבוטיק שייבנה בחאן מנולי
(פילפ בוליקיא, משרד Neo group)
 

מאת אסף נווית זומר

"חאן מנולי", ששימש בעבר הרחוק אכסניה לשיירות סוחרים, שופץ לפני כמה שנים והפך לאזור מסחרי. כעת הוא צפוי לעבור גלגול נוסף בהשקעה של כ-18 מיליון שקל ולהפוך למלון בוטיק עם 50 חדרים ו-28 דירות יוקרה שיבנו מעליהם
מלון בוטיק חדש יפתח בשוק הפשפשים ביפו ב"חאן מנולי" – מבנה ששימש לפני מאות שנים כאכסניה לשיירות סוחרים, ואשר חזיתו נבנתה מאבני כורכר בימי הצלבנים. המלון יכלול 50 חדרים, ומעליו ייבנו 28 דירות פרמיום.

חברת הבניה גולדשטיין רכשה לפני חמש שנים את הבניין ברחוב האשל 9, שעבר שימור והרחבה, והסבתו למלון תתבצע בהשקעה של כ-18 מיליון שקל. במבנה צמוד פועל מלון הבוטיק מרקט האוס של קבוצת אטלס ולא הרחק שוכן משם מלון סטאי.

ארז גולדשטיין, הבעלים של החברה, אמר כי לאחר קניית המבנה ושיפוצו החברה הפעילה אותו כאזור מסחרי עם חנויות, אך מאז הקורונה, וההתפרעויות שאירעו ביפן במאי 2021, ירדה הפעילות המסחרית באזור והוחלט לנצל את המבנה העתיק לצורך הרחבתו והסבתו למלון בוטיק ייחודי.
"הארכיטקטורה המרהיבה של מבני האירוח מלפני מאות שנים עדיין רלוונטית ואקטואלית, ותאפשר חיבור חווייתי לשורשים", אמר גולדשטיין. "מדהים כמה ניתן ללמוד גם היום מחוכמת הבנייה העתיקה. במשך חודשים העסקנו סתתים שחשפו את האבן המקורית של המבנה מלפני 600 שנה".
רחוב האשל 9 ביפו, כיום(צילום באדיבות קבוצת גולדשטיין)

קישור לכתבה המקורית – https://www.ynet.co.il/vacation/flights/article/hymqrrkn6

תפריט נגישות