קבוצת גבאי רוכשת מהחברות גולדשטיין ונועם את חלקן בקבוצת רכישה

מתוך אתר " MAGDILIM"-האתר הישראלי להתחדשות עירונית

מאת כרמלה קופר

אלי גבאי // יחצ

קבוצת גבאי רוכשת מהחברות גולדשטיין ונועם את חלקן בקבוצת רכישה

זאת לאחר שהקבוצות היו אמורות להקים במסגרת קבוצת רכישה פרויקט מסחרי בהיקף של כ-21 אלף מ"ר. הרכישה בוצעה תמורת כ-58 מיליון שקל, כאשר סך עלויות השלמת הפרויקט מוערכות בכ-190

קבוצת גבאי, באמצעות חברת הבת גבאי מניבים (100%), מדווחת השבוע כי רכשה זכויות בקרקע ביהוד מונוסון להקמת פרויקט מסחר ומשרדים בהיקף של כ- 21 אלף מ"ר, בתמורה לכ- 58 מיליון שקל, בתוספת מע"מ. "החברה רכשה את חלקן ותכנס לנעליהן של החברות גולדשטיין יזמות ונכסים ונועם מרכזים מסחריים, שהיו אמורות להקים את הפרויקט במסגרת קבוצת רכישה", כך נמסר. עוד על פי הדיווח, הפרויקט הממוקם ברחוב גירון אברהם 16, קיבל היתר בנייה בספטמבר 2019.

הפרויקט יכלול 11 קומות משרדים בשטח של כ- 14,000 מ"ר, וכ- 7,000 מ"ר בייעוד מסחרי וכן 3 קומות תת קרקעיות, אשר כוללות חניון בן 388 מקומות חניה. 

"המוכרים, שהם חלק מבעלי הקרקע, חתמו על עסקת קומבינציה עם יתר בעלי הזכויות במקרקעין, וכן, מכרו חלק מזכויות הבעלות שלהם במקרקעין. במסגרת ההסכם, נכנסת קבוצת גבאי לנעלי המוכרים ומתחייבת להשלים את בנית החלקים להם זכאים בעלי הקרקע וכן להשלים את בניית החלקים להם זכאים היחידים בקבוצת הרכישה, בתמורה הקבועה בהסכם", כל על פי הדיווח. 

סך עלויות השלמת הפרויקט, מוערכות על ידי קבוצת גבאי בכ-190 מיליון שקל וצופה הכנסות בשווי של כ-220 מיליון שקל. 

אלי גבאי, מבעלי קבוצת גבאי, מסר כי: "מדובר בפרויקט שהיה תקוע מספר שנים. קבוצת גבאי זיהתה את הפוטנציאל של המתחם, במרכז הארץ, וכחלק מאסטרטגיה להרחבת הנכסים המניבים שלה, רכשה את הקרקע כשהיא במצב של חפירה ויסודות ועם היתר בניה ביד. מחצית מהמשרדים כבר מכורים לקבוצת הרכישה ולחברה יישארו, בבעלות מלאה, שטחי המסחר ומחצית מהמשרדים, שיגדילו את ההכנסות השנתיות של החברה במיליוני שקלים בדמי שכירות". 

הקישור לכתבה המקורית – https://haipo.co.il/item/499234

תפריט נגישות